SUBÜ'de 2024 Kariyer Zirvesi! SUBÜ'de 2024 Kariyer Zirvesi!

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Meclisi, ekmeğin gramajının düşürülmesini öngören teklifi, Valiliğe gönderilmek üzere kabul etti. Teklif onaylanırsa ekmeğin fiyatı yüzde 25 oranında artacak.

SATSO Meclisi'nin son toqlantısında, 27. Meslek Komitesi (Unlu Mamuller, Et ve Süt Ürünleri) tarafından sunulan Ekmek Azami Fiyat Tarifesi Teklifi maddesi görüşüldü. Madde hakkında açıklamada bulunan Meslek Komitesi Meclis Üyesi Ergin BALCI, son dönemlerde işçilik, enerji, hammadde ve akaryakıt maliyetlerinde yaşanan artış nedeniyle üye firmalardan bu konuda talep dilekçesi aldıkları ve komite olarak yapmış oldukları araştırma neticesinde ekmek tarifesinin 200 gr. 10 TL, 400 gr. 20 TL, 1050 gr. ise 50 TL olarak satılmasının uygun görüldüğünü belirtti.

"YOKSULLARA HALK EKMEK VE ASKIDA EKMEK VAR"

Meclis Üyesi Balcı ülkedeki enflasyon gerçeği göz önüne alınarak bu tarifenin hazırlandığına dikkat çekti ve dar gelirli vatandaşlar için halk ekmek ve askıda ekmek uygulamalarının devam ettiğini belirtti. Tarife teklifleri meclis üyelerinin oylarına sunularak valiliğe gönderilmek üzere kabul edildi.

Editör: Tuncer Kalaycı