Sakarya Ticaret ve Sanayi Meclisi'nde geçen hafta kabul edilen zam talebi bugünden itibaren uygulamaya konuldu. Yeni uygulamayla 10 liradan satılan 250 gram ekmek 50 gram küçüldü. Yapılan son zamla ekmeğin kilo fiyatı 50 liraya yükseldi.

SATSO Meclisi'nin son toplantısında, Unlu Mamuller, Et ve Süt Ürünleri faaliyetlerini kapsayan 27. Meslek Komitesi'nden Ergin Balcı, ekmek fiyatının yüzde 25 zamlanmasını öngören teklifi gündeme getirmişti. Balcı zam gerekçesinin son dönemde işçilik, enerji, hammadde ve akaryakıt maliyetlerindeki artışı göstermiş onaya sunulan tarifenin enflasyon gerçeği gözönüne alınarak hazırlandığını söylemişti.

DAR GELİRLİLER İÇİN HALK EKMEK VE ASKIDA EKMEK VAR

Ergin Balcı, zamdan olumsuz etkilenecek dar gelirliler için ise Halk Ekmek ve Askıda Ekmek uygulamalarının devam ettiğini hatırlatmış ve yoksullara buraları işaret etmişti.

DSİ: Sakarya'da sulama sezonu başladı DSİ: Sakarya'da sulama sezonu başladı

SATSO Meclisi'nce Sakarya Valiliği'ne gönderilmek üzere onaylanan zamlı tarifede, 200 gram ekmeğin fiyatı 10 TL, 400 gram ekmeğin fiyatı 20 TL, 1050 gram ekmeğin fiyatı ise  50 TL olarak belirlenmişti.

Fireshot Capture 004 Satso Haber Satso Nisan Ayı Meclisinde Gündem; Mesleki Eğitim, Kent Www.satso.org.tr (1)

Editör: Tuncer Kalaycı