AKP İl Başkanı Yunus Tever ve CHP Sakarya İl Başkanı Cengiz Çiçek ile İYİ Parti Milletvekili adayı Selçuk Kılıçaslan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundular.

AKP İl Başkanı Yunus Tever, yaptığı açıklamada "Ülkemiz, 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Öncelikle sonuçların ülkemize ve Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Tahmin ettiğimiz gibi Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ikinci sıradaki aday arasında ciddi bir oy oranı farkı var. Cumhur İttifakı olarak yine Türkiye Büyük Millet Meclisinde çoğunluğu sağladığımızı görüyoruz. Aziz milletimiz Cumhur İttifakına olan inancını ve güveni sandığa yansıtmıştır. Bu destek ve teveccüh için milletimize teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇiçeK: inancımız tamdır

CHP Sakarya İl Başkanı Cengiz Çiçek de şu değerlendirmede bulundu: 

"Milletimizin tercihleriyle Milletvekili seçilen hemşerilerimizi kutluyorum. İlimiz Sakarya’da tüm halkımızın sağduyusuyla sorunsuz bir şekilde seçimleri gerçekleştirdik.

15 gün sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet ittifakı adayı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçileceğine inancımız tamdır. Bugün itibari ile ittifak partileri olarak çalışmalarımıza başladık. Bu şehrin, bu ülkenin insanlarının her şeyin daha güzelini hak ettiği için verdiğimiz mücadeleye devam edeceğiz.

15 gün sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken halkımıza güvenimiz tamdır."

Sapanca'daki su fabrikalarına uyarı... Sapanca'daki su fabrikalarına uyarı...

Kılıçaslan'dan teşekkür mesajı

İYİ Parti Sakarya 2. Sıra Milletvekili adayı Selçuk Kılıçaslan, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından teşkilatına ve vatandaşlara teşekkür etti. Şimdilik hoşçakalın diyen Kılıçaslan, canla başla çalışmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Selçuk Kılıçaslan açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Değerli hemşehrilerim ve dava arkadaşlarım,

İYİ Parti Sakarya Milletvekili adayı olduğum 2023 Genel Seçimleri’nde maalesef istediğimiz sonucu alamadık. Beş yıl boyunca onurla yürüttüğüm İl Başkanlığı ve adaylık sürecimde partime ve davama fayda sağlamak üzere olanca gücümle çalıştım. Bu zaman zarfında benden desteklerini esirgemeyen cefakar teşkilat mensuplarımıza, kendilerini tanımaktan şeref duyduğum şehrimizin değerli eşrafına ve bize destek olan olmayan tüm hemşehrilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

En zor günümüzde bile Yüce Allah’ın adaletine iman etmiş kişiler olarak, hep hakkımızda hayırlısı olsun diye dua ettik ve inanıyoruz ki hayırlısı böyleymiş.

Seçim sonucunda milletin helal oylarıyla tekrar milletvekili seçilerek TBMM’de bizleri temsil edecek olan Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Milletvekilimiz, değerli ağabeyim Sn. Ümit Dikbayır’ı en içten dileklerimle kutluyor ve başarılar diliyorum.

Bundan sonra üzerimize düşen, rakiplerimizi tebrik etmek ve Sakarya’mız için yapacakları çalışmalarda üstün başarılar dilemektir.

Her zaman söylediğimiz gibi bu şehir bizim ve biz bu şehre hizmet etmek istiyoruz. Yüzümüzdeki gülümsemeyi eksik etmeden, canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Tekrar görüşmek üzere, şimdilik hoşçakalın…”

Editör: Tuncer Kalaycı