Sakaryaspor, teknik direktör değişikliği sonrasında çıktığı Bodrumspor maçında beklemediği bir yenilgi aldı. Tuncay Şanlı yönetiminde. yeni transferleriyle sahaya çıkan Yeşil-Siyahlılar maçı neredeyse şut atamadan tamamladılar. Kötü futbola tribünlerin tepkisi gecikmedi ve 'Yönetim istifa' sesleri yükseldi.

Mete Gazoz, Avrupa şampiyonu! Mete Gazoz, Avrupa şampiyonu!

Sakaryaspor yardımcı antrenörü Turgay Karslı, maçtan sonra yaptığı açıklamada, kötü futbolu kabellenerek,  “Takım olarak oynadığımız futbol çok fazla ön plana çıkmadı. Daha çok kaybettiğimiz toplar daha çok veremediğimiz mücadele göründü doğrudur" dedi ve rakibi kutladı.

Karslı, şöyle konuştu:

"Ama şunu bilmeliyiz ki biz bir takım olma yolunda beraber bu adımları atma yolunda bu oyuncu arkadaşlarla ve bu birliktelikle bir sonuç üreteceğiz. Biz önce bir beraber arkadaşlarımızla bütünüyle sorunu beraber çözme noktasında üzerimize düşecek olan her türlü görevi yerine getireceğimizi söyleyebilirim. Önce takım olacağız, beraber olacağız ardından sonuca beraber ulaşacağız. Bundan kimsenin farklı bir sonuç çıkarmasını da beklemiyorum. Ama oyunun genelinde evet doğru kopukluklar oldu, boşluklar oldu. Bunda etken olarak ilk dakikalarda yediğimiz gol, motivasyonumuzu düşürmüştür doğrudur. Belki o an bizi daha da oyuna motivasyon değerimizi sağlayacak bir etken olarak bir pozisyon sokamadık, olmadı. Olsaydı daha da ivmelenebilirdik ama olmadı mağlup olduk. Bu sorumluluk hepimizin ama biz inandığımız ve bildiğimiz yolda, takım olma yolunda arkadaşlarla beraber hareket edeceğiz.” 

Editör: Tuncer Kalaycı