Sivasspor'la karşılaşmak için 7 Eylül 2002 tarihinde yola çıkan ve Sakaryaspor kafilesini taşıyan otobüs, Yozgat’ın Pazarcık ilçesinde şarampole devrilmişti. Kazada yönetici Fethi Güntekin, genel menajer Aykut Yiğit, masör Cüneyt Çukur, futbolcu Fırat Öndil, malzemeci Fevzi Ergünoğlu ve şoför Selami Uludağ hayatını kaybetmişti.

Sakarya dahil 11 ilde silah operasyonu Sakarya dahil 11 ilde silah operasyonu

Sakaryaspor Kulübü, üzerinden 21 yıl geçen acının yıldönümünde yaşamını yitiren 6 kişiyi videolu mesajla andı. Kulübün paylaşımında, “21 yıl geçti ama acımız hala taze. Sivas deplasmanı için çıktığı yolda şarampole yuvarlanan otobüsümüzde hayatını kaybeden Fethi Güntekin, Aykut Yiğit, Cüneyt Çukur, Fırat Öndil, Fevzi Ergünoğlu ve Selami Uludağ'ı saygı ve özlemle anıyoruz” denildi.

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Cumhur Genç de, kulübün paylaşımını alıntılayarak yayımladığı mesajda, "Şanlı tarihi Türk futboluna damga vuran Sakaryaspor’un en kara günü olan 7 Eylül 2002’yi hiçbir zaman unutmayacağımızı belirtir, bir kez daha büyük Sakaryaspor camiasına başsağlığı dilerim. Görev şehitlerimize Allah’tan rahmet, sevenlerine sabırlar temenni ediyorum”  dedi.