Seçime iki gün kala Serdivan'da bir süredir devam eden afiş krizi tırmanıyor. İYİ Parti'nin Gaffar Okkan'lı afişlere itiraz eden ve kaldırılması kararı aldırtan AKP, İlçe Seçim Kurulu'nun kaldırılması yönünde karar aldığı CHP'yi terör örgütleriyle bir olduğunu ima eden afişleri, yasağa rağmen tekrar astı.

SEDAŞ 1 milyar 962 milyon TL kâr etti SEDAŞ 1 milyar 962 milyon TL kâr etti

CHP Serdivan İlçe Başkanı Atilla Karahan'ın hafta başında Serdivan İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak, 'Fitne Ehlinden Bazıları' başlıklı pankartın toplatılmasını istedi. Kurul, oy çokluğuyla 6'lı Masa'nın 7'li Masa olarak tanımlandığı ve terör örgütlerinin adlarının da oklarla AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a yöneltildiği afişlerin kaldırılmasına karar verdi. Seçim Kurulu'nun bu kararı üzerine ilçeden toplatılan afişler, yasak kararına rağmen dün tekrar asıldı. Savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenilen CHP'nin yeniden İlçe Seçim Kurulu'na başvuracağı belirtildi.

AKP'den Okkan afişine itiraz

Bu arada, İlçe Seçim Kurulu'nun kaldırılması kararı verdiği afişleri yeniden asan AKP, iki gün önce İYİ Parti'nin 'Gaffar Okan'ı unutmayacağız, unutturmayacağız' yazısı bulunan Meral Akşener imzalı afişlerin kaldırılmasını talep etti. CHP ve İY Partilili üyelerin  karşı oy kullandığı İlçe Seçim Kurulu'nda bu afişlerin de kaldırılması kararı alındı ve Okkanlı afişler toplatıldı.