Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sakarya Milletvekili adayı Saadet Civelek Diriarın, partisinin Sakarya'da milletvekili çıkarmasının zor olduğunu savunanlara, "Zor olan doğup büyüdüğüm yetiştiğim bu şehrin bu karanlığa hapsedildiğini görmek" diye yanıt verdi.

Saadet Civelek Diriarın, twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu mesajları verdi:

Şimdi diyorlar ki bana; Sakarya’da zor. Asıl zor olan neydi biliyor musunuz? Birçok genç arkadaşım gibi üniversite yıllarında en az üç işte çalışmak zorunda kalarak okumak. Asıl zor olan okul harçlığını çıkarmak için henüz onlu yaşlarında fındık ameleliği yapmak. Zor olan neydi?

Biliyor musunuz zor olan onlarca meslektaşım hak mücadelesinde öldürülürken veya hapsedilirken cesaretle bildiğim doğruları savunmak. Zor olan iş cinayetinde katledilen eşinin, evladının ağıdını yakan anneye, babaya, eşe, kardeşe teselli olmak.

Veteriner Hekimler: "Yasalar öldürmez yaşatır, yeminimize bağlı kalacağız" Veteriner Hekimler: "Yasalar öldürmez yaşatır, yeminimize bağlı kalacağız"

Zor olan duymadığınız belki gözünüzü kulağınızı kapattığınız onca taciz, tecavüz ve şiddet olayını belki bir gün bu suçun mağduru ben olacağım diye dinlemek. Zor olan doğup büyüdüğüm yetiştiğim bu şehrin bu karanlığa hapsedildiğini görmek. Ondan sebeptir kimse evet gönlümüz sizden yana ama Sakarya’da zor demesin.

Bu şehrin tarihini, geçmişini ve kültürünü biliyorum. Ben bu şehre inanıyorum. Ben bu şehirim bu şehir benim

Editör: Tuncer Kalaycı