Rotary 2420. Bölge'nin ''Dünyaya Umut Olalım'' projesi kapsamında düzenlenen sergi, Beyoğlu Nur-u Ziya Sokak İstanbul Concept Sanat Galerisi'nde gezilebilir.

Umut Renkleri Sergisi, Tülin Kaynak'ın zihnindeki umut renklerini hayata geçirdiği son dönemdeki yağlıboya resimlerinden oluşuyor. Sergideki resimlerde sanatçının birikim ve hayallerinin içsel yolculuğu soyut bir anlatımla, umut renklerine dönüşüyor. Resimlerinde yoğun hareketlilik ve dinginliği sentezleyen sanatçı, bu en yeni çalışmalarında her renkten umutla sanatsal bir ahenk içinde, hayat enerjisine dair zengin bir bakış açısı sunuyor.

Tülin Kaynak toplumları etkileyen değişime ve dönüşüme dair gözlemlerini soyut sanatla anlatıyor. Sanatseverlerle köprü kurabilmeyi amaçladığı sergisinde, sanatçı, insan ruhunun değişken hallerini yargılamadan hissetmeye, kırılganlığı ve kederi kabul edip, hayata umutla devam etmeye teşvik ediyor.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın birincisi İsviçre oldu Eurovision Şarkı Yarışması'nın birincisi İsviçre oldu

Tüm eserlerinin özünde umut olduğunu vurgulayan Kaynak, dünya genelinde toplumları derinden sarsan doğal afetler ya da insan eliyle üretilen felaketlerin ruhlarda derin yaralar açmasına rağmen hayatın umutla devam ettiğine dikkat çekiyor. Özellikle yeni nesillere, hayatın zorluklarının umutla aşılabileceğini eserlerinde hatırlattığını ifade ediyor.

Tülin Kaynak, dinamik renklerle derinliklere odaklı soyut eserleri ile New York, Paris, Tokyo ve Forli’nin de aralarında bulunduğu uluslararası ve ulusal 30’a yakın karma ve 17 kişisel sergi ile müzede yer aldı. Sanatçı, UNICEF dahil çeşitli kurumlarla iş birliği içinde sosyal sorumluluk çalışmaları da sürdürmektedir.

Editör: Tuncer Kalaycı