Bangkok'taki Samitivej Srinakarin Hastanesi'nin Direktörü Adinun Kittiratanapaibool, yaptığı açıklamada 41 kişinin hastaneye kaldırıldığını ve bunların 20'sinin yoğun bakımda olduğunu söyledi.

Buna göre hastaneye kaldırılan yolcuların 6'sı kafatası ve beyin yaralanmaları, 22 kişi omurga yaralanmaları ve 13 kişi de kemik, kas ve diğer yaralanmalar nedeniyle tedavi altına alındı. Şimdiye kadar bir kişi taburcu edildi.

Dr. Adinun, hastanede dokuzu omurilik yaralanmalarıyla ilgili olmak üzere toplam 17 kişinin ameliyata alındığını söyledi.

Dr. Adinun, en yaşlı hastanın 83 yaşında olduğunu söyledi.

Hastanede tedavi görenlerden 10'u İngiliz, 9'u Avustralyalı, 7'si Malezyalı ve 4'ü Filipinli.

AP seçimlerinden aşırı sağ güçlenerek çıktı AP seçimlerinden aşırı sağ güçlenerek çıktı

211 yolcu ve 18 mürettebatın olduğu Boeing 777-300 tipi uçağın, Salı günü Hint Okyanusu üzerinde şiddetli türbülansa girdiği açıklanmıştı.

Uçaktaki yolcular BBC'ye, uçağın aniden irtifa kaybettiğini hissettiklerini ve emniyet kemerlerini takmayanların "hızla tavana fırladığını" gördüklerini söylemişlerdi.

Uçak Tayland'ın başkenti Bangkok'a acil iniş yapmak zorunda kalmıştı.

Kalan yolcuları ve mürettebatı taşıyan bir yardım uçağı Çarşamba günü erken saatlerde Singapur'a ulaşmıştı.

Singapur Havayolları CEO'su Goh Choon Phong, "ani aşırı türbülanstan" "etkilenen herkese en içten özürlerini" sunduğunu söylemişti.

Singapur'un yaklaşık bir hafta önce seçilen Başbakanı Lawrence Wong, olayla ilgili "kapsamlı bir soruşturma" başlatılacağı sözü vermişti.

Kaynak: BBC Türkçe