Yaklaşık iki aydır Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyon Kocatepe’deki konuşmasını değerlendirerek “Akşener, iktidarın kumpas, iftira ve kara propagandasını aklıyor” dedi.

Avukatları aracılığı ile Twitter hesabından paylaşım yapan Yanardağ şöyle yazdı:

“Seçimin kaybedilmesinin önde gelen nedenlerinden biri; son aya kadar ‘seçilecek aday’ tartışması yapan, Millet İttifakı’nı terk ederek ona ‘kumar masası’ deyip sonra geri dönen Akşener ve İyi Parti’dir. Bu nedenle, 26 Ağustos konuşması, bir siyasal iflas deklerasyonudur.

İyi Parti ve Akşener, CHP’li iki belediye başkanını, Kılıçdaroğlu’na karşı aylarca kışkırttı. Belirsizlik ve güvensizlik yarattı. Sonra ikisini CB yardımcı adayı yaptı. Her mitingde 7 kişi konuştu. Kemal bey seçimlere yara bere içinde girdi CHP’nin sağa kayışı derinleşti, ittifak dağıldı.

Taşkent: 9 milyon çocuk yoksullukla karşı karşıya Taşkent: 9 milyon çocuk yoksullukla karşı karşıya

Daha vahimi; Akşener ve İyi Parti, sanki adil ve demokratik bir seçim yapılmış da Erdoğan kazanmış gibi davranıyor. Seçimin ve iktidarın meşruiyetinin sorgulanmasını önlüyor. Böylece iktidarın bütün kumpas, iftira ve kara propagandasını da aklıyorlar. Tebrikler! Yolculuk nereye? ”

Editör: Tuncer Kalaycı