Ücretler eridi, gıda fiyatları uçtu. Her yaştan yurttaş, bir öğün yemeği bedavaya getirebilmek için mevlüt bulma gruplarına üye oluyor.

soL Gazete'den Yalçın Cuğ'un haberine göre, yurttaşlar beslenebilmek için mevlit ve düğünlerde dağıtılan yemeklerden haberdar olabilmek için sosyal medya üzerinden birçok şehirde "mevlüt ve düğün bulma" grupları kuruyor.

Asgari ücretin alım gücü karşısında erimesi, gıda enflasyonunun yükselmesi, üniversite yönetimleri tarafından yemek ücretlerine yeterli payın ayrılmamasının ardından yurttaşlar, en temel ihtiyaçlarından olan beslenmeyi karşılayabilmek için mevlit ve düğünlerde dağıtılan yemeklere ulaşmaya çalışıyor. 

Sosyal medya platformlarında, Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere birçok farklı şehire yönelik "mevlit ve düğün bulma" grupları kuruldu. Söz konusu gruplarda yemek dağıtımı yapılan mevlit, düğün, nişan, sünnet düğünü gibi etkinliklerin konumu, yemek menüsü ve davetyeleri paylaşılıyor. Grupların bazılarında üye sayıları 30 bini aşmış durumda. Gruplarda paylaşımda bulunan profillerin yaş skalası ise oldukça geniş. Gruplarda yer alan yurttaşların arasında lise ve üniversite öğrencileri, işçiler ve emekliler bulunuyor.

haber3

Şiddete tepki: Hemşireler saçlarını kesti Şiddete tepki: Hemşireler saçlarını kesti

haber1