'Adapazarı Bilim Şenliği' projesine destek! 'Adapazarı Bilim Şenliği' projesine destek!

Adapazarı Evrenköy'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili adaylarının konuşma yaptığı kahvehane, bir grup tarafından basıldı. Adayları ve toplantıya katılanları tehdit eden grup sözlü ve fiili saldırıda bulunup, partiye ait iki aracın lastiklerini kesti. Partililer, ihbar üzerine olay yerine gelen polisin eşliğinde mahalleden ayrıldı.

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, olayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Çetin, olayla ilgili şu bilgileri verdi:

"Bu akşam Evrenköyde milletvekili adaylarımızla yapmış olduğumuz kahve toplantısı bir grup akp militanınca basılarak toplantıya katılanlara sözlü ve fiili saldırıda bulunmuş araçlarımız taşlanmış iki adet seçim aracımız lastikleri bıçakla kesildiği için olay yerinde kalmistir. Ihbarimiz üzerine olay yerine intikal eden guvenlik görevlilerince partililerimiz şehir merkezime polis eşliğinde dönmek zorunda kalmıştır. Gençlere değil gençleri üzerimize salan odaklara sesleniyorum ne yaparsanız yapın gideceksiniz! Korku imparatorluğunuz yıkıldı yenileceksiniz! Tükenmişliğin en akut sendromunu yaşayan saldırgan zihniyetliler unuttuğunuz birşey var biz bu ülkede kuruluşun ve kurtuluşun partisiyiz! Emperyalizme boyun eğmeyen gelenek, bir avuç çapulcuyami diz çökecek sanıyorsunuz! Ne yaparsınız yapın bizler CHP nin onurlu her bir üyesi ATA sına kanının son damlasına kadar Cumhuriyeti ve değerlerini korumaya ant içmiş fatma seher dir nene hatun dur sütçü imamdır kubilaydir! Halkız biz halk! 15 mayis sabahı 21 yıllık karanlığınızı demokrasiyle barışla sevgi diliyle umutla aydınlatacağız."

ÖLÜM TEHDİDİNDE BULUNDULAR

Toplantıda bulunan milletvekili adaylarından Kamil Özkan da, medyabar.com'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “Evrenköy’e davet edilmiştik bu akşam oraya gittik. Programın ilerleyen dakikalarında 20 kişilik genç bir grup AKP’nin müziğini çalan araçlarla gelip başladılar sloganlar atmaya. Sizi burada konuşturmayız, köyümüzü terk edin gibi. Arkadaşlarımız itiraz edince sizi öldürürüz gibi tehditler aldık. Arkadaşlarımız polisi aradı, polis olayları yatıştırdı. Arkasında namaz kıldığımız bir arkadaşın bu işi tahrik etmesi üzücü. Milletvekili adaylarımızla birlikte suç duyurusunda bulunacağız. Siyasi çalışmamızı engelliyorlar ve ölümle tehdit edilen arkadaşlarımız var”

Editör: Tuncer Kalaycı