Yeşil Sol Parti (YSP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde de Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini ifade ederek “Boykot şu anda lüks sayılacak bir tutum olur, geleceğimize kayıtsız kalmak anlamını taşır” dedi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) YouTube kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sırrı Süreyya Önder, partisinin 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna yönelik tutumuna ilişkin de konuştu.

‘BOYKOT ŞU ANDA LÜKS SAYILACAK BİR TUTUM OLUR’

Erdoğan-Bahçeli buluşuyor önemli kararlar bekleniyor Erdoğan-Bahçeli buluşuyor önemli kararlar bekleniyor

İlk turda olduğu gibi ikinci turda da Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini ifade eden Önder, seçime yönelik bir boykotun gündemlerinde olmadığını belirterek şunları kaydetti:

“Bu sadece kendi irademizi kendimizin yok sayması anlamına gelir. Sandıklara gitmemek tabii ki bir seçenektir. Bir tutumdur. Tarihte de yeri vardır. Boykotun bizim kendi geleneğimizde de yapılmıştır bu. Ama şu anda bu lüks sayılacak bir tutum olur. Çünkü ne sonuç üreteceği baştan belli bir tavır takınmış oluruz. Bu sonuçta bizim açımızdan hangi seçenek galip gelirse gelsin bizim açımızdan olumlu hiçbir sonuç üretmeyecek bir seçenektir. Dolayısıyla belki de yapmayacağımız tercih etmeyeceğimiz tek seçenek olarak bunu görmek zorundayız. Geleceğimize kayıtsız kalmak anlamını taşır.”

Editör: Tuncer Kalaycı