banner26

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Emekliler Sakarya'dan seslendi: İnsanca onurlu bir yaşam için yollardayız.

EMEK 15.04.2022, 19:30

Emekli maaşlarına insanca yaşanabilecek düzeyde ek zam yapılması, temel tüketim mallarına gelen zamların geri çekilmesi ve emekli sendikalarının örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılması talebiyle yarın Ankara'da yapılacak eyleme katılmak üzere 5 koldan Ankara'ya yürüyen emeklilerin Marmara kolu Adapazarı'nda basın açıklaması yaptı. Eğitim Sen sakarya Şubesi'ne gelen ve sendika binası önünde basın açıklaması yapan Emekliler Dayanışma Sendikası ve Tüm Emekliler Sendikası üyeleri, “İnsanca yaşamak istiyoruz” ve “Zam, zulüm, işkence işte AKP” sloganları attı.

Burada Esen Karaküç tarafından okunan basın açıklamasında, emeklilerin yaşadığı sorunlara işaret edilerek, şöyle denildi:
"Bizleri görmezden gelen, sorunlarımızı çözmeyen, erteleyen siyasilere sesimizi duyurmak, sorumluluklarını hatırlatmak ve taleplerimizi iletmek için Ankara yolundayız.  
Kamu emekliliği hakkımızdan vazgeçmiyoruz, sorunlarımıza çözüm istiyoruz. İnsanca onurlu bir yaşam için yollardayız. 
Emekli aylıklarımızın güncellenmesi için! Ücretsiz erişilebilir güvenli sağlık hakkımız için! 
Bayram ikramiyelerimizin, bayram yaptıracak düzeyde olması için! Akaryakıt doğalgaz, elektrik ve temel gıda ürünlerine yapılan zamların geri alınması için! 
Sendikal Haklarımızın önündeki engellerin kaldırılması için Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya yürüyoruz…  "

Yorumlar (0)