ChatGPT-4o’nun yetenekleri sınırları zorluyor. Sesli komutlara saniyenin üçte biri sürede yanıt veriyor, iki kişi arasında simultane tercüme yapabiliyor. Bir matematik sorusunun fotoğrafı gösterildiğinde çözümü ayrıntılarıyla anlatıyor. Bir yemeğin tek kare fotoğrafı, tarifini anlatması için yeterli.

Kuantum çağında kanser tarih olacak! Kuantum çağında kanser tarih olacak!

Veri analizi ve kodlama gibi insanlar için fazlasıyla karmaşık olan görevler onun için çocuk oyuncağı. Sohbet gibi incelikli işler de öyle... Gülüyor, espri yapıyor, dert dinliyor, hatta kullanıcısıyla flört bile ediyor. Türkçe dahil 50 dilde komut alıp cevap üretebilen ChatGPT-4o şu anda ücretsiz.

OpenAI’da istifa, Google’dan atak

ChatGPT-4o’nun çıkışı, OpenAI’da ufak çaplı bir deprem yarattı. Yapay zeka devriminin asıl beyni olduğu düşünülen Ilya Sutskever, yeni ChatGPT tanıtıldıktan bir gün sonra istifa etti. Sutskever daha önce, bu teknolojinin insanlığı tehdit edecek boyutta hızlı ilerlediğini söylemişti. Bu arada Google da 1 gün sonra Project Astra adlı yeni yapay zeka asistanını tanıtarak rekabetin kızışacağının sinyalini verdi. 

Kaynak: Gazete Oksijen