İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Serdip Dokumacı, yerel seçim hazırlarının sürdüğünü ve 4 ilçede adaylarının elli olduğunu belirterek, kendisinin aday olmayı düşünmediğini söyledi.

yenihaberSerdip Dokumacı'nın dünkü basın toplantısı, Sakarya Yenihaber Gazetesi'nde 'Adaylık düşüncem yok' başlığıyla yer aldı. Partisinin 81 ilde seçime tek başına girme kararı aldığını, bunun da kuruluş felsefesine dönüş olarak anlamına geldiğini ifade eden Dokumacı, "Bunu, sistem gereği ortaklık yaptığımızda ifade etmekte zorlandığımız zamanlar oldu" dedi. Yerel seçimlerde adaylık düşüncesinin olmadığını ifade eden Dokumacı, "Adaylığı düşünseydim il başkanı olmazdım" diye konuştu.

4 ilçede adaylarının belli olduğunu da ifade eden Dokumacı, ilçelerden aday olmayı düşünenlerin ay sonna kadar istifa etmeleri gerektiğini kaydetti.

Millet ittifakında gündem tek liste! Millet ittifakında gündem tek liste!

Basın toplantısıyla ilgili Söz Sakarya Gazetesi'nde yer alan haberde de, Dokumacı'nın adayı belli olan 4 ilçede seçimi kazanacaklarını iddia ettiği kaydedildi.

TEVER'İN TÜRASAŞ AÇIKLAMASI

İki gündür yerel gazetelerin manşetinde olan TÜRASAŞ'ın özelleştirileceği iddiaları gündemdeki yerini koruyor. AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'in iddialara ilişkin dün yaptığı açıklama gazetelerin tamamında geniş yer buldu. Sakarya Yenigün Gazetesi açıklamayı  'Asla Böyle Bir Şey Yok' başlığıyla manşetine taşırken, Sakarya Yenihaber Gazetesi "Böyle bir durum söz konusu değil', Söz Sakarya Gazetesi 'TÜRASAŞ'ın özelleştirilmesi söz konusu değil', Yeni Sakarya Gazetesi 'Özelleştirilmeyecek',  Adapazarı Akşam Haberleri  Gazetesi "Özelleştirilmesi söz konusu değil' ve Adapostası Gazetesi 'Özelleştirme söz konusu değil' başlığını kullandı.