Evli bir kadın, ilişki yaşadıktan sonra ücretsiz STD (Sexually Transmitted Disease/Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık) testine erişebilmek için cinsel saldırıya uğradığını iddia etti.

30 yaşındaki Renee Skoglund, Tampa savcılarıyla yaptığı ikrar anlaşması sonrası denetimli serbestlikte 2 ve şartlı tahliye koşullarında 8 yıl geçirecek. FOX13'ün haberine göre, geçen hafta yapılan karar duruşmasında savcılar Skoglund'un eşini aldatmak için Güney Dakota'dan Florida'daki Hillsborough County'ye gittiğini belirtti.

Skoglund'un 8 Mart'ta yaşadığı tek gecelik ilişkiden sonra cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalanmış olabileceğinden korktuğu bildirildi. Ücretsiz test yaptırmak isteyen Skoglund, daha sonra arabasını kontrol etmek için eyaletler arası yolda kenara çektiği sırada tecavüze uğradığına dair ayrıntılı bir hikaye uydurdu.

911 operatörlerine ağlamaklı bir halde "45 dakika kadar önce tecavüze uğradım" diyen Skoglund, sözümona tecavüzcüsünün başına bir havlu sardığını, ellerini ve ayaklarını iple bağladığını ve onu aracının arka koltuğuna zorla bindirdiğini iddia etti.

Skoglund'un cep telefonunu inceleyen yetkililer, hikayede bazı tutarsızlıklar olduğunu fark etti. Yetkililer ayrıca Skoglund'un daha sonra tecavüz sırasında kullanıldığını iddia ettiği bir ipi Walmart'tan satın aldığını gösteren güvenlik kamerası kaydına da ulaştı.

Skoglund'un daha sonra tecavüz iddialarını uydurduğunu itiraf ettiği belirtildi ve 30 yaşındaki kadına polise sahte ihbarda bulunmaktan dava açıldı.

Savcı Jessica Couvertier, cuma günkü karar duruşmasında mahkemeye "Hillsborough County'de bir kişiyle karşılıklı rıza içinde cinsel ilişkiye girdi" dedi.

Sonra medeni durumu sebebiyle kendini suçlu hissetti ve cinsel yolla bulaşan hastalık kontrolü yaptırmak istedi.

Sahte içki nasıl tespit edilir? Sahte içki nasıl tespit edilir?

Şartlı tahliyeye ek olarak Skoglund'un Hillsborough County Şerif Bürosu'na 17 bin 245 dolar ödemesi gerekiyor. (Independent Türkçe)

Editör: Tuncer Kalaycı