Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, deprem felaketinin seçim atmosferi nedeniyle gündemden düşmeye başladığına işaret ederek, "Önlem almayı ihmal etmemeli, hazırlıklarımızı unutmamalı ve deprem bölgesindeki halkımızın ihtiyaçları için kalıcı çözümler üretmeyi bırakmamalıyız" dedi.

Akgün Altuğ, dünkü Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, seçimler nedeniyle gündemde geri plana itilen deprem felaketinin ve alınması gereken önlemlerini hatırlattı. "6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi, seçim atmosferi nedeniyle neredeyse gündemdeki önemini yitirmeye başladı" diyen Altuğ, "Bu yaşadığımız acıyı unutmamalıyız. Önlem almayı ihmal etmemeli, hazırlıklarımızı unutmamalı ve deprem bölgesindeki halkımızın ihtiyaçları için kalıcı çözümler üretmeyi bırakmamalıyız. Seçimler gelir geçer ama deprem tehlikesi ve depremzedelerin acıları geçmeyecek. Biz deprem ülkesiyiz. Hiçbir gündemimiz bunun önüne geçmemeli" ifadelerini kullandı.

"Seçim ekonomiyi de etkiliyor"

Orman yangını: 5 dönüm alan yandı Orman yangını: 5 dönüm alan yandı

Ekonomide yaşanan sıkıntılara da dikkati çeken Akgün Altuğ şunları söyledi:

"Türkiye ekonomisi son birkaç yıldır zorlu bir dönemden geçiyor. Pandemi nedeniyle ekonomi de başlayan daralma; Rusya savaşı ve küresel sarsıntılarla ciddi bir noktaya ulaştı. Yüksek enflasyon, fiyat istikrarının sağlanamaması, işsizlik, reel olmayan döviz kuru ve enerji ve diğer maliyetlerdeki artış devam ederken, seçim süreci de ekonomimizdeki istikrarı etkiliyor."