Türkiye İşçi Partisi İstanbul milletvekili ve parti sözcüsü Sera Kadıgil, Hatay Milletvekili Can Atalay için yapılan tahliye başvurusunun Yargıtay tarafından reddedilmesine sert tepki gösterdi. Kadıgil, "Halkın seçtiği bir vekili AYM kararına kadar esir tutmaya and etmiş bir sözde yargının “milli irade” gaspını canlı canlı izliyorsunuz" dedi.

Sera Kadıgil, Twitter'dan yaptığğı paylaşımda, Can Atalay’a ilişkin tahliye talebinin Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından oybirliği ile reddedildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Zahmet edip gerekçeyi okumanıza gerek yok. İrfan Fidan’ın AYM’nin yerleşik kararında yazdığı şerhini okuduysanız kafi. Hiç yeni kılıf uydurmaya bile gerek görmemiş adeta kopyalayıp yapıştırmışlar. Halkın seçtiği bir vekili AYM kararına kadar esir tutmaya and etmiş bir sözde yargının “milli irade” gaspını canlı canlı izliyorsunuz. Hendek’in, Soma’nın, Aladağ’ın, Çorlu’nun avukatından korkuyorsunuz. Korkun! Çok değil, yakın bir zamanda çıkacak. O zaman bu katliamların mecliste gerine gerine dolanan ASLİ FAİLLERİNİN yüzüne tokat olup çarpacak!"

Çağlayan’da ‘Can Atalay’a özgürlük’ çağrısı Çağlayan’da ‘Can Atalay’a özgürlük’ çağrısı

Editör: Tuncer Kalaycı