Sakarya, Kocaeli, Bursa, İstanbul, Balıkesir ve Bursa'da umre ziyaretine gitmeyi planlayan 412 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 sanıktan 2'si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli'de bir derneğin başkanlığını yürüten A.Ç.'nin (53) aynı ilde sahibi olduğu turizm acentesi aracılığıyla Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya, Balıkesir, Düzce gibi illerde umre ziyaretine gitmek isteyen yaklaşık 412 kişiyi yaklaşık 10 milyon TL dolandırdığı iddia edildi. Umreye gitme tarihinin geçmesi üzerine, şirkete para yatıranların şikayeti üzerine, Sakarya’da camide müşteriler ile yapılan toplantı sırasında A.Ç. ve  4 şüpheli  gözaltına alındı. İfadesi alınan 5 şüphelinin savcılık tarafından serbest bırakılmasına karar verildi. Ancak Bursa’da da yapılan şikayetler üzerine Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla A.Ç. ve aracı olduğu iddia edilen Ersoy Y'nin(50) gözaltı süreçleri devam etti. Diğer 3 şüpheli ise serbest bırakıldı.

Ceylan Ertem’den sokak hayvanlarının uyutulmasına tepki Ceylan Ertem’den sokak hayvanlarının uyutulmasına tepki

İfadelerinin ardından 2 şüpheli, "Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Tuncer Kalaycı