Sakarya Teknokent ile Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları iş birliğiyle hayata geçirilen ve inovasyon ile Ar-Ge kültürünü erken yaş gruplarına kazandırmayı amaçlayan İcat Atölyesi, geleceğin girişimcilerine kapılarını açtı. Renkli anlara sahne olan açılışta kurdeleyi kesenler, atölyenin asıl sahibi olan Vakıflı lise öğrencileri oldu.

Bakan Tekin: Mezuniyet balolarını yasaklamadık Bakan Tekin: Mezuniyet balolarını yasaklamadık

Açılış töreninde konuşan Sakarya Teknokent Genel Müdürü Dr. Yakup Köseoğlu, "İcat Atölyesi, gençlerimizin yaratıcılıklarını keşfetmeleri ve hayal güçlerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için büyük bir fırsat sunacak. Burada edinecekleri deneyimler, onların kariyerlerinde önemli rol oynayacak" dedi. Bu proje ile Ar-Ge ve inovasyon kültürünün küçük yaşlarda oluşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Dr. Köseoğlu, "Gençlerin bu alanda eğitim almaları, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek adına büyük bir adım. Bu sayede öğrenciler, kendi projelerini geliştirme fırsatı bulacak ve inovasyon süreçlerini yakından tanıyacaklar" diye konuştu.

Ar-Ge Kültürü Yerinde Deneyimlenecek

İcat Atölyesi ile Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Anadolu Lisesi öğrencileri haftada bir gün derslerini Sakarya Teknokent'te yapacak. Bu sayede öğrenciler, sadece teorik bilgilerini pekiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda pratik uygulamalarla Ar-Ge kültürünü de öğrenecek. SAÜ Vakıflı öğrenciler, İcat Atölyesi'nde çeşitli teknolojik ekipmanlarla tanışma ve kullanma imkânı bulacak. 3D yazıcılar, robotik kitler, elektronik devreler ile yazılım geliştirme ve kodlama araçları gibi modern teknolojilerle donatılan atölyede, öğrenciler kendi projelerini gerçekleştirebilecek.

Kaynak: Medya Servisi