Sakarya'da "Uluslararası koruma ve ikamet izni" statüsünde yaşayan ve 11 Nisan'dan bu yana kayıp olarak aranan Iraklı Mohammed Azeez Mahdi Mahdi, Erenler ilçesinde toprağa gömülü olarak bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Kayıp Mohammed Azeez Mahdi Mahdi'nin aracı 28 Nisan günü Adapazarı'nda terk edilmiş olarak bulununca Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kayıp şahsın bağlantılı olduğu kişilerin bilgilerine başvurdu. Tutarsız ifadeler üzerine çalışma derinleştirildi. 

Burhanettin Duran Dışişleri'ne Bakan Yardımcısı oldu Burhanettin Duran Dışişleri'ne Bakan Yardımcısı oldu

Çapraz sorgular sonrasında Iraklı şahsın öldürülüp Erenler'de bir yere gömüldüğü bilgisine ulaşıldı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında Erenler'deki bir fındık bahçesi yakınındaki ağaçlık alanda kazı yapıldı. Kadavra köpekleriyle birlikte yapılan arama sonucu kazı sırasında toprağa gömülü halde ceset bulundu.

Polis ekipleri cesedi bulunan Mohammed Azeez Mahdi Mahdi ile bağlantılı 8 Türk vatandaşını gözaltına aldı. Yabancı uyruklu bir kişinin ise arandığı öğrenildi.

Mohammed Azeez Mahdi Mahdi'nin cesedi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Korucuk kampüsündeki Adli Tıp Kurumuna bağlı Otopsi merkezine kaldırıldı. Bulgular daha sonra İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderildi.

Mahdi'nin Sakarya'da özel aracıyla sığınmacılara yönelik korsan taksicilik yaptığı öğrenildi. 

Editör: Tuncer Kalaycı