İliç'te bir işçinin daha cesedine ulaşıldı İliç'te bir işçinin daha cesedine ulaşıldı

Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) arasında yapılan yeni dönem sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varıldı. Pazartesi günü atılacak imzalarla Sakarya, Düzce, Bolu, Kocaeli ve Gebze’de 1250 personelin daha önce olmayan kazanımlar elde ettiği bildirildi.

Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri ocak ayında başlamış taraftar aradan geçen bu sürede birçok gez bir araya gelmesine rağmen kesin bir sonuca varılamamıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise CEZZ grubu yerine gelen Torunlar A.Ş ve Akkök Holding’den büyük beklentileri olan SEDAŞ çalışanları istediklerini alamayınca iş yavaşlatma eylemi yapmış ve birçok işçi arızalara müdahale etmemişti.

MUTLU SONA VARILDI

Medyabar'ın haberine göre, uzun süren görüşmelerin ardından SEDAŞ ve Tes-İş arasında anlaşmaya varıldı. Yapılan anlaşma sayesinde Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu ve Gebze’de bulunan toplam 1250 SEDAŞ çalışanı daha önce olmayan haklar kazandı. Konuyla ilgili Medyabar’a değerlendirmede bulunan Tes-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Hasan Arıcı uzun süren görüşmelerin ardından çalışanların maaşlarına güzel bir zam yapıldığını ifade etti.  Türkiye’de bulunan 21 enerji dağıtım şirketi arasında ilk sıralara yerleştiklerini dile getiren Hasan Arıcı, “Yaptığımız sözleşme ile sendika üyelerimiz bayram parası gibi daha önce olmayan haklar kazandı. Uzun bir süreç yaşadık ama sonunu güzel bitirdik. Sözleşmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi