Özgür Kocaeli Gazetesi'nin haberine göre, Gölcük’te yaşanan olayda bir öğretmenin kendisine ait olan e-bordrosuna bakması sonucunda bordrosunda ve banka hesabındaki ücretlerin arasında üç kat fark olduğu anlaşıldı. Yaşanan gelişmelerin ardından okuldaki diğer öğretmenlerin de hesaplarını kontrol etmesiyle bu durumun 6 öğretmen de daha yaşandığı ortaya çıktı. Yaşanan gelişmelerin ardından okulun müdürünün emekli edildiği öne sürüldü. Konuyla ilgili Hürriyetçi Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtı olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

GEREKENİN YAPILMASI GEREKEN BİR İDDİA

Hürriyetçi Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Suç duyurusunda bulunduğumuz Kocaeli Adliyesinden kamuoyu ile paylaşacağımız durum, maalesef eğitim camiamızda olmaması gereken, üzücü fakat bir an önce gerekeni yapılması gereken vahim bir iddiadır. Gölcük ilçemizdeki bir okulumuzda bir öğretmen arkadaşımızın tesadüfen e bordrosuna bakması sonucu banka hesabına yatan ek ders ücreti ile e bordrosunda görünen ek ders ücreti arasında yaklaşık üç katı fark olduğunu tespit etmiş sonrasında bunu diğer öğretmenlerle paylaşması sonucunda aynı okulda altı öğretmen de kendi hesaplarında bu durumu tespit etmiştir. Hem de defalarca ve yıllarca…

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Söz konusu olayın devletimizi ciddi zarara uğratması, bu noktada öğretmenlerimizin hem maddi hem de manevi zarara uğratılması ve mesleğimizin itibarına asla yakışmayacak bir durum olması vesilesiyle; öğretmenlerimizin de sendikamıza sunduğu dilekçeleri doğrultusunda bugün de Kocaeli Adliyesine suç duyurusunda bulunmuş olduk.”

İzmit Körfezi'nde "müsilaj" korkusu: İzmit Körfezi'nde "müsilaj" korkusu:

KONUYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Başvurular üzerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca İl Emniyet Müdürlüğü mali polislerinin de görevlendirildiği bilgisine ulaşıldı.

Editör: Tuncer Kalaycı