Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Külliye'de bir araya gelecek. Bahçeli grup toplantısında, 1 Temmuz'da yargılaması başlayacak olan eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikasti üzerinden MHP'ye “hain bir senaryo” yazılmaya çalışıldığını ileri sürmüş ve davaya yalnızca MHP avukatlarının katılacağını duyurmuştu.

CHP'li Taşkent: Tek kamu görevlisine bile dava açılmadı! CHP'li Taşkent: Tek kamu görevlisine bile dava açılmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli, seçim sonrası ilk kez Bahçeli'nin konutunda 29 Nisan'da görüşmüştü. İki lider bu görüşmeden yalnızca 11 gün sonra, 10 Mayıs'ta Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelmişti. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklamaya göre iki lider arasonda bir buçuk ay sonra üçüncü kez gerçekleşecek görüşme, 26 Haziran saat 16.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek.

Ayşe Ateş'ten Bahçeli ve şüpheli Yıldırım'a fotoğraflı yanıt

Grup toplantısında, Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP üzerine “hain bir senaryo” yazılmaya çalışıldığını ileri süren MHP lideri, “Davamızı üç beş çapulcunun keyfine göre yargılatmayız” dedi. Ateş'in eşi Ayşe Ateş’in 1 Temmuz’da görülecek ilk duruşmaya davet ettiği Bahçeli, davaya yalnızca MHP avukatlarının katılacağını duyurdu.

“Fason bir 12 Eylül iklimi oluşturup davamızı ve partimizi sanık olarak afişe etmeye kalkanların da alınların karışlar, külahlarını ters giydiririm” diyen Bahçeli'ye yanıt,  Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten geldi. Ateş, Bahçeli'ye "Sanık olmadıklarını söylediler, o halde ne işiniz var Sincan'da?" diye sordu. 

11 Haziran'da Erdoğan ile görüşen Ayşe Ateş, Bahçeli'nin bugünkü konuşmasını paylaşan ve cinayete ilişkin ayrılan dosyada şüpheli olarak yer alan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ı da alıntıladı ve  eski Ülkü Ocakları yöneticileri Emre Yüksel, Serdar Öktem ve Tolgahan Demirbaş'ın fotoğraflarını paylaşarak, ""Davamızı üç beş çapulcunun keyfine göre yargılatmayız diyerek işaret edilen “üç beş çapulcu” aşağıdaki isimler olsa gerek. Çünkü 1 Temmuz günü Sincan’da Sinan Ateş suikastine ilişkin siyasi cinayet davasında yargılanacak olanlar bunlar"  diye yazdı. 

Kaynak: T24