Kocaeli'de, toplu iş sözleşmesi görüşmelerindeki uyuşmazlık nedeniyle 22 Aralık 2022'de greve çıkan Kartonsan'da anlaşma sağlandı. Selüloz İş Sendikası, anlaşmayı "Grev kazanımla sonuçlandırılmıştır" sözleriyle duyurdu.

Selüloz İş Sendikası'nın anlaşmaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"22 Aralık 2022 tarihinde çıkmış olduğumuz ve 108 gündür devam eden Kartonsan grevini bugün yaptığımız görüşmede anlaşma sağlanmış olup grev kazanımla sonuçlandırılmıştır.

Anlaşma sonucu 1 Mart 2023 itibariyle en düşük ücret 20.115 Tl, ortalama ücret 22.370 Tl ve en yüksek ücret de 28.000 Tl olmuştur. III. 6 ay TÜFE +1250 Tl ve IV. 6 ay da TÜFE+1250 Tl olarak anlaşılmıştır.

GATES grevinde işçiler kazandı GATES grevinde işçiler kazandı

Bu süreçte yanımızda olan grevimizi büyüten ve kazanım yolunda bizi yalnız bırakmayan tüm dostlara teşekkür ediyoruz. Detaylara ilişkin açıklama 10 Nisan Pazartesi günü tarafımızdan yapılacaktır. Direne direne kazandık!"

Sözleşmeye ilişkin basın açıklamasının yarın yapılacağını bildiren sendikanın paylaşımında, "Kazanımla sonuçlandırdığımız Kartonsan grevini 9 Nisanda (yarın) yapacağımız basın açıklaması ve sonrasında Kartonsan işçileri ve aileleri ile yapacağımız iftar yemeği ile taçlandırıyoruz" denildi.