İstanbul Beşiktaş'ta 16 katlı bir binanın gece kulübü olarak kullanılan giriş katında çıkan yangında 27 kişi hayatını kaybetti, 7'si ağır 8 kişi yaralandı.

Beşiktaş Gayrettepe’de 16 katlı binanın gece kulübü olarak kullanılan giriş katında yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre yangında 27 kişi hayatını kaybederken, 7'si ağır 8 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla çevredeki hastanelere götürüldü.

Adalet Bakan Yılmaz Tunç'tan açıklama

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ''Beşiktaş'taki yangınla ilgili 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir'' açıklamasını yaptı.

Yurtta bugün hava nasıl? Marmara'nın batısı yağışlı... Yurtta bugün hava nasıl? Marmara'nın batısı yağışlı...

Bakan Tunç, "İstanbul’un Beşiktaş İlçesi Gayrettepe Mahallesindeki bir işletmede çıkan yangında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çıkan yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir. Olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmaları devam etmekte, iş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Olayla ilgili işyeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir" dedi.