Sakarya'da ulaşım zamları uygulamaya konuluyor Sakarya'da ulaşım zamları uygulamaya konuluyor

Karasu'da binlerce insanın denize girip serinlediği plajda bayramın ikinci günü yaşanan olayda, sahil şeridinde halı üzerinde yatmakta olan 17 yaşındaki Dilara A.nın üzerinden arazi aracı geçti.  Olayda yaralanan genç kız hastaneye kaldırılırken gözaltına alınan sürücü adli kontrol ile serbest bırakıldı.

Alınan bilgilere göre Bayramın 2nci günü Karasu Plajında Kule 3 olarak bilinen bölgede meydana gelen olayda yaşları 17 ile 20 arasında olan 4 genç kız denize girmek ve piknik yapmak için plaja geldiler.
İddialara göre plaja halı seren kızlardan 3'ü geride 17 yaşındaki Dilara A.yı bırakarak markete gittiler. Bunun üzerine plajda kalan Dilara halının üzerine yatarak arkadaşlarını beklerken güneşlenmek istedi. Bu esnada  plajda gezmekte olan 54 plakalı bir arazi aracı halı üzerinde yatan küçük kızı fark etmeyerek üzerinden geçti.

Olayda arazi aracını kullanan sürücüsü hızla uzaklaşırken yaralanan genç kız olay yerine gelen 112 ambulansı ile hastaneye kaldırıldı. Vucudunda kırıklar olduğu tespit edilen genç kızın hastanede tedavisi sürüyor.
Kazaya neden olan arazi aracı sürücüsü B.A. da olaydan 2 gün sonra polis tarafından gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen sürücü adli kontrol ile serbest bırakıldı..

Kaynak: Medyabar