Sakarya'nın Erenler ilçesinda gece yarısından sonra başgösteren ağır koku paniğe neden oldu. Gözleri ve genizleri yakan kokuyla ilgili Adapazarı'ndan da şikayetler gelmeye başladı. Valilik kokunun kaynağının belirlenmesina çalışıldığını bildirdi.

Keleş'ten Bayraktar'a: Önce milletvekilli görevinizi yerine getirin Keleş'ten Bayraktar'a: Önce milletvekilli görevinizi yerine getirin

Erenler'de gece yarısından sonra etkili olmaya başlayan ağır koku sonrasında paniğe kapılan yurttaşlar ihbarda bulunmaya ve medya kuruluşlarını aramaya başladılar. Bunun üzerine harekete  geçen AFAD ekipleri bölgede inceleme başlattı. İlerleyen saatlerde Adapazarı'nın Erenler'e yakın bölgelerinden de koku şikayeti gelmeye başladı.

İHBARLARDAN BAZILARI

Medyabar'da yer akan habere göre, bölgede yaşayanların ilettiği şikayetlerdan bazıları şöyle:

"Küpçüler çok fena kokuyor evlerin içinde durulmuyor"

"İyi akşamlar Erenler bölgesi dehşet ağır bir koku var herkes sokaklarda 112 yi aradık çok arayan var araştırıyoruz dediler"

"Tabakhane mahallesinde çok ağır bir koku var. Herkes dışarılara çıktı şu an sakarya nehrine kimyasal döküldüğünü söylüyorlar"

 "Felaket bir şekilde tiner kokusu var. Çocuklarım kusmaya başladı. AGDAŞ ekipleri de geldi buraya" 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Sakarya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Erenler bölgesinde oluşan koku neticesinde vatandaşların 112 Acil Çağrı birimine şikayette bulunduğu aktarıldı.

AFAD ekiplerince yapılan ilk belirlemelere göre halk sağlığını tehlikeye düşürmeyecek bir koku tespit edildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Valiliğimiz koordinesinde Çevre Şehircilik ve İklim İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Erenler Belediyesi ve AFAD'dan 25 kişilik ekip oluşturulmuş ve kokunun kaynağı ivedilikle araştırılmaya başlanmıştır. Gerekli detaylı bilgi, koku kaynağı tespit edildiğinde kamuoyuyla tekrardan paylaşılacaktır."

Editör: Haber Merkezi