Türkiye’de televizyon haberciliği ve haber/tartışma programcılığının önde gelen isimlerinden Şirin Payzın, Halk TV’den ayrıldığını açıkladı. Halk TV’yi bırakma kararını, kanalda yaptığı “Sözüm Var” programının canlı yayınında açıklayan Payzın, “Sözüm Var bitti ama söz bitmez” dedi.

Şirin Payzın, dün akşam (22 Mayıs 2024 Perşembe) Sözüm Var programının açılışında ve sonunda, en etkili ekran yüzleri arasında olduğu Halk TV’den ayrıldığını duyurdu. Payzın, “Gazetecilik bitmez, devam edecek. Başka platformlarda, başka yerlerde bu ülkenin her zaman daha güzel bir yer olması için mücadele etmeyi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Şirin Payzın’ın, her hafta pazartesi ve Çarşamba akşamları ekrana gelen Sözüm Var’ın canlı yayınında Halk TV’yi bıraktığına ilişkin olarak yaptığı açıklama şöyle:

“Birazdan özlediğiniz ‘Sözüm Var’ın ayrılmaz parçası olan Emin Çapa da bizimle birlikte olacak. Neden? Çünkü bu akşam ben ‘Sözüm Var’ı son kez yapıyorum, ‘Sözüm Var’, son kez ekranlarınızda oluyor Halk Tv’de. Dolayısıyla çok sevdiğim konuklarımla birlikte, yol yürüdüğüm Emin Çapa’yla, Barış Terkoğlu’yla size dört saatlik bir program hazırladık.

Uzun bir zaman oldu ‘Sözüm Var’a başlayalı. Bu akşam da ben noktayı koyuyorum. ‘Sözüm Var’ bitiyor. En azından ben ayrılıyorum Halk TV’den ve programdan.

Öncelikle siz seyircilerimize çok teşekkür etmek istiyorum. Bize her zaman ilgi gösterdiniz, çok ilgilendiniz, yorumlarınızı ve eleştirilerinizi paylaştınız. Hepsini her zaman not ettik, not ettim. Çok teşekkür ediyorum.

‘Sözüm Var’ı Emin Çapa ile başlatmıştık, sonra Barış Terkoğlu katıldı. Sonra Emin bizden ayrıldı, Barış’la devam ettik. Barış’a da tabii ki çok teşekkür etmek istiyorum.

Siz konuklarıma, kırmayıp her seferinde geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ama iki kişi var ve arkasındaki koca Halk TV Haber Merkezi ve Halk TV’nin rejisi var. Öncelikle editörümüz Erdal Aktaş, benim derdimi çok çekti. Hep arkamızda oldu, onun sayesinde bu program aslında pazartesi ve çarşamba geceleri karşınıza gelebildi. Ona burada çok teşekkür etmek istiyorum. Sevgili yönetmenimiz Murat Erdoğan, sadece ‘Sözüm Var’ı değil geçen sezon aynı zamanda ‘Halk Meydanı’nı birlikte yaptık. Mükemmel yönetmenimizdir, onunla her şey bir sihire dönüşüyor.

Reji ekibine, onunla birlikte çalışanlara, kameramanlarımıza ve tabii ki Seyhan Avşar’ı unutmamam gerekiyor, bizimle birlikteydi. Geleceğin en parlak gazetecilerinden biri, ona da yolculuğunda başarılar diliyorum. Birlikte bu programda olmaktan hep çok mutlu olduk.

Ve Halk TV Haber Merkezi’nin genç muhabirlerine, genç meslektaşlarıma yolları açık olsun diyorum, umarım çok güzel haberlere imza atacaklar, bizi de hep desteklediler. halktv.com.tr güzel haberlerimizi , programlarımızı ‘son dakika’ manşetleriyle paylaştı.”

“Bu ülkenin daha güzel bir yer olması için…”

Payzın, program katılımcılarının kendisini uğurlayan sözlerinin ardından da şunları söyledi:

Gazetecilik bitmez, devam edecek. Başka platformlarda, başka yerlerde bu ülkenin her zaman daha güzel bir yer olması için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Çünkü bizler köşesine çekilip, ‘Aman bana ne canım, ne olursa olsun’ diyecek insanlar değiliz. Gazetecilik bir yaşam biçimidir, hep genç meslektaşlarımıza da bunu söyledik. Bu işi 24 saat, içten ve bedel ödemek suretiyle yaparsınız.

Bu kadar, en azından benden bu kadar. Görüşmek üzere.

Editör: Haber Merkezi