İstanbul Caz Festivali için geri sayım başladı İstanbul Caz Festivali için geri sayım başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "31. İstanbul Caz Festivali", dünyaca ünlü caz grupları Saint Privat ile Mojo 5'in verdiği konserle başladı.

Avusturya Konsolosluğu Kültür Ofisi Bahçesi'nde gerçekleştirilen konser öncesi, festivalin Yaşam Boyu Onur Ödülü, usta müzik prodüktörü Nino Varon ile caz piyanisti Nilüfer Verdi'ye verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, İstanbul'un kültür ve sanatla anıldığı zaman dünya ölçeğinde çok yüksek bir yeri hak ettiğini belirterek, "İstanbul'un yarattığı iyi olan her şeyin dalgası bütün dünyaya yayılıyor. O bakımdan negatifin de aynı etkisi olacağını düşünerek, bu şehir negatif hiçbir şeyi hak etmiyor. İstanbul, hep pozitif, hep iyi, yüksek enerji, kültür, sanat, yaşam, renklilik, üreticilik ve yaratıcılık, bütün unsurları hak ediyor" dedi.

Ödül takdimlerinin ardından Mojo 5 ve Saint Privat, konseri gerçekleşti.

Cazın yanı sıra rock, pop, blues, reggae, funk ve farklı türlere de yer veren ve çok çeşitli bir seçki ile herkese hitap eden festival, 18 Temmuz'a kadar 40'a yakın konserde, usta isimlerden yeni seslere 200'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak.

Editör: Tuncer Kalaycı