Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Sabri Anıl Özkan, Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103'üncü yılını kutladı.

Sabri Anıl Özkan yaptığı yazılı açıklamada, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kazım Kaptan, İpsiz Recep, Halit Molla ve bugün bayrağımızın dalgalanmasına vesile olan tüm gazi ve şehitlerimize minnettarız" dedi.  Özkan'ın açıklaması şöyle:

Kurtuluşumuzun 103. Yılı Kutlu Olsun!

Keşke Yunan galip gelseydi diyenlerden misin yoksa Kuvayımilliyecilerden mi?

Karasu'da cankurtaranlara tekme tokat saldırı! Karasu'da cankurtaranlara tekme tokat saldırı!

Vatan işgal edilirken halkın malını, canını, namusunu, inancını savunan Kuvayımilliye birlikleri bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün ve birlikteliğinin en büyük simgesidir.

Nitekim Yunan galip gelseydi diyen zihniyet ve şürekâsı Türkiye Cumhuriyeti için ezelden beri tehlikedir.

19 Mayıs 1919’da başlayan kurtuluş mücadelemiz, milletimizin bağımsızlık aşkı; gelenek göreneklerimize uygun yaşayış biçimi boyunduruk altına girmeyecek asil bir toplum olmamızdan ötürü başarıyla sonuçlanmıştır.

Adapazarı, gerek jeopolitik konumu gerekse milli duyguları yüksek vatandaşları ile nadide bir ilçemizdir. Bu bakımdan Cumhuriyetimizin kuruluşunda 21 Haziran Kurtuluşu oldukça mühimdir.

Bağımsızlık mücadelemizin mimarı, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere Kazım Kaptan, İpsiz Recep, Halit Molla ve bugün bayrağımızın dalgalanmasına vesile olan tüm gazi ve şehitlerimize minnettarız.

103. kurtuluş yılımız kutlu olsun!

Editör: Tuncer Kalaycı