Medyabar'ın haberine göre, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda geçtiğimiz hafta operasyon başlattı. 

Adapazarı Ticaret Müzesi törenle açıldı Adapazarı Ticaret Müzesi törenle açıldı

KÖMÜR SATIŞI GİBİ YÜKSEK FAİZLE BORÇ VERİLMİŞ

Dernek Başkanı Sinan Turan ve beraberindeki 7 kişinin bir banka üzerinden gerçekleştirilen, derneğin kömür satışı faaliyeti üzerinden ihtiyaç sahibi emeklilere borç para verdiği ve yüksek faizle ödeme planı yaparak tefecilik yaptıkları  iddia edildi. Başkan Turan'ın bu kapsamda da derneğin üyelerine vadeli kömür satışı yaptığı öne sürüldü..

BAŞKAN VE İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin teknik ve fiziki takibi sonrasında başkan Sinan Turan ile birlikte M.N., T.K. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi daha gözaltına alındı.Toplam 7 kişinin adının karıştığı iddiayla ilgili olarak şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden başkan Sinan Turan, M.N., T.K.  hakkındaki iddialar nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderilirken, ismi öğrenilemeyen şüpheli adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.
 Şehirde tanınan ve aktif bir insan olan Sinan Turan'ın bu şekilde bir suçlamayla tutuklanması şok etkisi yarattı. 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ


Bu arada medyabar.com'un ulaştığı bilgilere göre  dernek başkanı Sinan Turan'ın hakkındaki iddialarla ilgili olarak suçlamaları kabul etmediği ve avukatının tutuklamaya üst mahkeme nezrinde itiraz edeceği öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi