Alınan bilgiye göre olay Sakarya'nın Karasu ilçesinde meydana geldi. Karasu ilçe merkezindeki Yalı Mahallesi'nde annesi N.K. ile birlikte yaşayan yüzde 50 zihinsel engelli 22 yaşındaki Ş.İ., geçtiğimiz cuma günü evlerinin yakınındaki parkta otururken 51 yaşındaki H.Y. isimli şahıs yanına geldi.
İkili bir süre birlikte otururken, N.K. yanına geldiği kızına bir daha bu kişi ile oturmamasını söyleyerek kaldırdı.
Aynı günün akşamı Ş.İ sigara içmek için parka gideceğini söyleyerek evden çıktı. Anne N.K., kızının uzun süre gelmemesi üzerine parka ve çevresine baktığında kızını bulamadı. N.K. ve komşuları genç kızı her yerde ararken, Ş.İ. saat 02.30 sularında eve geldi.

34.ncü Olgunlar Turnuvasına katılım için son günler 34.ncü Olgunlar Turnuvasına katılım için son günler

PARKTA YİNE YANINA GELİP EVİNE GÖTÜRMÜŞ

Zihinsel engelli Ş.İ.; 51 yaşındaki H.Y. isimli şahısla yine bir süre parkta karşılaştıklarını, sonrasında evine gittiklerini ve H.Y.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Genç kız H.Y.'nin bu sırada cep telefonuyla fotoğraflarını da çektiğini söylerken öfkeli anne N.K. komşuları H.Y.'nin evine gitti.

ZİHİNSEL ENGELLİ KIZLA İLİŞKİYE "RIZA" SAVUNMASI!

Burada darp edilen ve evinin camları kırılan H.Y., olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı. H.Y., ifadesinde ilişkiye girdiklerini kabul ederken bunun rıza ile olduğunu ileri sürdü.
Yüzde 50 zihinsel engelli kızla birlikte fotoğraf da çekilen H.Y.'nin cep telefonuna da kriminal inceleme yapılmak üzere el konuldu.

TUTUKLANDI

H.Y. isimli şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. H.Y.'nin basit suç olarak bilinen çeşitli olaylar nedeniyle suç kaydının olduğu öğrenildi.

Kaynak: Medyabar