Olay, gece saat 02.00 sıralarında Kocaeli'nin Körfez ilçesinde meydana geldi. Tütünçiftlik sahilinde Murat R.'nin hareketlerinden şüphelenen polis ekipleri şahsı kimlik kontrolü yapmak için durdurdu. Murat R.'nin bu sırada 'Çocuklarımı cennete gönderdim, buraya geldim' diye sürekli olarak sayıklaması üzerine polis ekipleri şahsın Körfez Esentepe Mahallesi Muhlis Yiğit Sokak'taki evine gitti. Evde yapılan incelemede 13 yaşındaki Beril Yağmur R. ve 10 yaşındaki Yunus Emre R. yatakta hareketsiz halde bulundu. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde iki çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi.

Hablemitoğlu davasında tutuklu sanık kalmadı Hablemitoğlu davasında tutuklu sanık kalmadı

Akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen Murat R. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Vücutlarında herhangi bir yara ya da darp izi bulunmayan iki çocuğun cansız bedeni ise otopsi için morga kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yaşamını yitiren 11 yaşındaki Yunus Emre'nin Körfez Ahmet Taner Kışlalı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi olduğu, 13 yaşındaki Beril Yağmur'un ise Çelik Sanayi Ortaokulu 2. sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Kaynak