Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Jeoloji Mühendisleri Odası'nın raporunu  manşetine taşıdı. Sakarya'da 20'den fazla hastanenin deprem riski taşıyan bölgelerde olduğu ifade edilen haberde, "JMO yönetimi bakanlığın bu konudaki öncelik sırasını da dikkate alarak, tüm sağlık tesislerini gözden geçirmesini talep etti" denildi. 

Adapostası Gazetesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin gazeteye yaptığı ziyaretteki açıklamlarına geniş yer ayırdı. "Dönüşümde kararlı" olduklarını ifade eden Yüce, "Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Bütün binaların risk analizlerini yaptırmak zorundayız. Bunu ilan ettik. Vatandaşlarımız bize başvursun, her anlamda yardımcı olacağız" dedi. 

Bizim Sakarya Gazetesi de, Büyükşehir Belediyesi'nin gazeteye yaptığı ziyareti manşetine taşıdı. 'Vaat yok hizmet var' başlığıyla verilen haberde, Yüce'nin "Daha iyi ve daha mutlu Sakaryalı için 7/24, her şeyden feragat ederek, büyük azimle çalışıyoruz" sözlerine yer veriliyor.

Saadet Sakarya'da 17 başvuru oldu Saadet Sakarya'da 17 başvuru oldu

Sakarya Yenigün Gazetesi, dün meydana gelen Bolu merkezli depremin tedirginliğine yer vererek, "Kentsel dönüşüm bir an önce olmalı' çağrısında bulundu. Gazete çağrısıda, "Sadece Bolu'da değil, ilimizin yanı sıra birçok ilde tedirginliğe yol açan 4,8 büyüklüğündeki depremin ardından Sakarya'daki kentsel dönüşümün önemi bir kez daha gündeme geldi" ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber Gazetesi, Sakarya'da ilk şap vakasının görüldüğünü belirtip, tüm önlemlerin alındığını duyurdu. Gazete bu önlemleri "karantina başlatıldı", "Aşılama bugün başlıyor" ve "Aşılar tüm ilçelere dağıtılacak" başlıklarıyla sıraladı.

Söz Sakarya Gazetesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin, Jeoloji Mühendisleri  heyetiyle yaptığı görüşmede sarf ettiği "Hedef depreme hazır Sakarya" sözlerini manşete çıkardı ve Yüce'nin "Sakarya'da üzerinde durmamız gereken 10 bine yakın bina var. Bu binalar 4 katlı ve üzerinde. Biz depreme tam anlamıyla hazır bir kent olmak istiyoruz" sözlerine yer verdi.

Yeni Sakarya Gazetesi, "Yukarıda kış, aşağıda bahar" manşetiyle okurlarlarının karşısına çıktı. Haberde Hendek Dikmen Mahallesi'nin üst kesimlerinde yaşanan kış koşullarına karşın, alt kesimlerinde ağaçlarınçiçek açtığı belirtiliyor.