17 Ağustos 1999'da yaşanan büyük felaketin üzerinden 25 yıl geçti, Depremin il gününden itibaren dillendirilmeye başlanılan, ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen Kentsel Dönüşüm için bir kez daha söz verildi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "Dirençli bir şehir oluşturmak zorundayız ve biz kentsel dönüşümü başaracağız" dedi

Adapazarı Ticaret Müzesi törenle açıldı Adapazarı Ticaret Müzesi törenle açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP Adapazarı 65. İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda yapyığı konuşmada önceliklerinin başıda kentsel dönüşümün geldiğini söyledi. Alemdar, şunları kaydetti:

"Dirençli bir şehir oluşturmak zorundayız ve biz kentsel dönüşümü başaracağız. Adapazarı, Erenler ve Serdivan başta olmak üzere 5 yıl içerisinde kentsel dönüşümü gerçekleştiremezsek belki de canlarımızı yitireceğiz. Hizmetlerin hepsi olur ama bir deprem olduğunda kaybettiğimiz canları bir daha geri getiremeyiz. Kentsel dönüşüm noktasında eylem ve söylem birliği yapmamız gerekiyor. Sayın bakanımıza durumu arz ettik, çalışma yapıyoruz. Tekrar ifade ediyorum; kentsel dönüşüm önceliğimiz olacak”

Kaynak: Medyabar