Sakarya'da 3 gün denize girmek yasaklandı Sakarya'da 3 gün denize girmek yasaklandı

Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen ‘27 Mayıs Darbesi ve Kıbrıs Barış Harekâtından Alınacak Dersler’ konulu konferansa katılan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, konferans sonrası 15 Temmuz Milli İrade Derneği Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin organize ettiği yemekte Sakarya’da iş insanları ve sivil toplum temsilcileriyle bir araya geldi. Yemekte Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin, Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Köseoğlu da bulundu.
Cumhurbaşkanı Tatar’a buluşmada eşlik eden Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz yoğun bir programla Sakarya’ya gelmesi nedeniyle teşekkür etti. 
Kıbrıs davasının Türk milletinin önemli davalarından biri olduğunu ifade eden Karadeniz, Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’e açılan tek kapı olduğunu söyledi. Karadeniz, Kıbrıs meselesinin Türkiye’nin milli davası ve güvenliği olduğunu vurguladı. 
Yemek sonrası Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin ve Başkan Yardımcısı Nazlı Köseoğlu Cumhurbaşkanı Tatar ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çekildiler.

Kaynak: Medya Servisi