Muğla'da 26 Mart 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Genç Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında  Sakaryalı sporcu  Elif Pınar Bozkurt Türkiye Şampiyonu oldu.

Sakarya'nın ihracatı yüzde 15 geriledi Sakarya'nın ihracatı yüzde 15 geriledi

 Şampiyonaya, 61 ilden 444 erkek, 236 kadın toplamda 680 sporcu katıldı. İlk gün açılış seremonisi ve eleme karşılaşmaları ile başlayan şampiyona, 1 Nisan'da yapılan final maçları ve madalya töreni ile sona erdi.

Şampiyonaya Sakarya’dan iki sporcusuyla katılan Milli takım Boks Antrenörü Muhammet Ali Keskin, " Boks arenasında yeni olan sporcum Mehmet Asil Türkiye dördüncüsü olurken, Elif Pınar Bozkurt Türkiye Şampiyonu oldu" dedi.

Keskin, şunları söyledi: "2 sporcumla katılmış olduğum Şampiyonada her zaman olduğu gibi Sakarya Boks severleri mahcup etmedik ve Şampiyonluk madalyamızı alarak İlimize geri döndük. Bu gururu bize yaşatan sporcularıma ve Özellikle Türkiye şampiyonu olan Bozkurt kızıma çok teşekkür ediyorum.  Sakarya boksunun onur kaynağı sporcum, Avrupa Boks Şampiyonu Ece Asude Ediz’den sonra ikinci gururumuz Elif Pınar Bozkurt kızımız oldu, Sakarya Boksunun sultanı bir iken iki oldu."