İnsanların alışkanlıklarını değiştirmesi zordur - diye bilirdik... Değilmiş! İki yıl süren yasaklar, müdaheleler ne çok şeyi değiştirdi...

Beni en çok şaşırtan yıllardır bilgisayara parça parça aktarılan devlet işlerinin hop diye dijitalleşmesi oldu. Bırakın kırsalı, küçük yerleşim yerlerini, pek çok şehirde bile "burada daha bigisayara geçmedik" denilenler hop diye aktarılıverdi! Bir zamanlar ikametgah almak için mahalle muhtarının kapısında beklediğimizi unuttuk bile! Her türlü kişisel bilgimize bir tıkla ulaşabiliyoruz - ulaşmaması gereken başkaları da ulaşabiliyor ki o da ayrı konu!

Eğitim, sağlık, iş hayatı hızla dijital ortama aktarılmakta. Zaman kazandırdığı kesin de... o zaman nasıl değerlendiriliyor? Ben ekip çalışmasının değerli olduğunu düşünenlerdenim. En doğru kararlar, en yaratıcı fikirler biraraya gelerek, tartışarak çıkar bence. İş hayatı "yaratıcı olmayan" elemanlarla yetinmeyi tercih edeiyor sanki. Aklıma takılıverdi şimdi - zor bir vaka geldiğinde doktorlar konsültasyon yapıyor mu hala acaba, yoksa çözemediği sorunu başka bir konudaki uzman meslekdaşa mı paslıyor? Ortalama iki ayı bulan yeni doktor randevusuna rağmen...

İşi gücü, alışverişi, kişisel iletişimi sanal ortama taşıyıverdik. Başka türlüsünü pek de bilemeyen gençler için sosyalleşme sanal ortamda yürüyüp gidiyor. Ya bizler? Artık bu sığlıktan kurtulmanın zamanı gelmedi mi? 

SAKÜDA  buluşuyor

Gelmiş olmalı... SAKÜDA'nın hem üreticisi, hem de ilk dağıtım noktası eppek çağırıyor: Buluşuyoruz, sen de gel... dükkanda sizlerle uzun uzun ettiğimiz sohbetleri ve tanışmaları çok özledik. çeşitli yeni lezetler ve eppeküstü tadımlıklar eşliğinde cumartesi günü sosyalleşmeye bekliyoruz.

16 Eylül Cumartesi 13:00 - 19:00