Dört adayın yarıştığı bir seçimde, ikinci tur gerekeceği en büyük olasılık değil miydi? Neden bu şaşkınlık, küskünlük? Bir arkadaşımın dediği gibi, bu seçimde oy vermede esas kriter matemetik! Memleketin halinden memnunsanız oyunuz belli, değilseniz belli... Bence o onu demiş, bu bunu suçlamış, o yalanmış, bu dolanmış, miş, mış, falan filan dinleyerek ruhunuzu daraltmayın. Seçimlere yüksek katılım oranıyla köhnemiş toplumları şaşırttık. Dileğim, bu aşamada çıtayı daha da yükseltiriz; buradayız, umursuyoruz, susmuyoruz mesajını verebiliriz.
 
Kulaklarınızı doğanın seslerine, gözlerinizi baharın renklerine çevirin bu günlerde... Biraz gecikmiş olsa da Mayıs tüm güzelliklerini sergilemekte. Gün batımına doğru bülbüller şakımaya başladı; çayırlar renk renk çiçeklerle donandı; güller açıyor... "Şehirde bülbülün işi ne?" dediğinizi duyar gibiyim! Bülbül yoksa da kırlangıçlar, serçeler, güvercinler, kumrular, martılar, kargalar yok mu? Tatlı bir telaş içinde yavrularını beslemeye, büyütmeye, eğitmeye çalışmıyorlar mı?
 
Kulaklarımızı kuş seslerine, gözlerimizi çiçeklere çevirirken, damaklarımızı da bahar lezzetlerinden mahrum etmeyelim - baklalar, bezelyeler, erikler, çilekler mevsimindeyiz... 
 
Haftanız doğanın sesleri, renkleri, lezzetleri ile dolsun.