Beş parti bir araya gelerek yeni ittifak kurdu Beş parti bir araya gelerek yeni ittifak kurdu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyle ilgili olarak, "Türkiye’nin ve Türk siyasetinin buna ihtiyacı var" dedi.

CHP lideri ile görüşmesinde ilk fırsatta karşı ziyaret yapacağını söylediğini aktaran Erdoğan, "İlk fırsatta CHP'ye ziyareti gerçekleştirerek Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum" dedi.

Cuma namazı sonrası konuşan Erdoğan, "Bu adımın atılmasıyla siyasetin ülkemizde çok daha yumuşama dönemine girdiğini görüyoruz" mesajı verdi.

CHP lideri Özel de Cuma günü yaptığı açıklamada, "Biz kamuoyunun gündeminde ne varsa hepsini sayın Erdoğan'la görüşme imkanı bulduk" dedi, Erdoğan'ın kendilerini dinlediğini, ekibinin de notlar aldığını söyledi.

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan'ın CHP'ye yaptığı ziyaret sonrasında konuşan Özel, "Biz de Erdoğan'ın değerlendirmelerini dinledik. Türkiye demokrasisi açısından önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Özel, Perşembe günü AKP Genel Merkezi’nde Erdoğan'ı ziyaret etmiş ve iki lider 1 saat 35 dakika süren bir görüşme gerçekleştirmişti.

Editör: Tuncer Kalaycı