Kendimi vicdanen sorumlu hissediyorum. Çünkü bir soykırım planlanıyor. Bunu hazmedemiyorum. Trafikteki trafik canavarları aramızda gezerken ve her yıl yüzlerce masum insanın canını alırken, silahlı magandalar her fırsatta sağa sola ateş ederken insanları öldürürken, cinayet gibi iş kazalarında her yıl yüzlerce belki çok daha fazla insan ölmekte iken, patronların baronların rant hırsı yüzünden insanlar madenlerde göçük altında kalmaya devam ederken, her yıl onlarca çocuğumuz tecavüze uğrarken kalktık delirmiş gibi sanki tüm bu ölümlerin ve tecavüzlerin sebebi köpeklermiş gibi topluca öldürmeye ve onları yok etmeye karar verdik!

Bu aklını yitirmiş vicdansızlara karşı size soruyorum; Trafikte tehlike saçan ve can alan psikopatlar köpek mi? Düğünde bayramda konvoyda silah sıkan sokakta balkonda insanları öldüren magandalar köpek mi? İşçileri emekçileri maden altında bırakan öldüren köpekler mi? Çocuklarınıza tecavüz eden köpekler mi? Yazın denizde boğularak ölen insanların sebebi de mi köpekler? 

“İnsan kutsaldır”, “insan eşrefi mahlukattır”, “insan yaratılmışların en şereflisidir”, “yaratılanı severiz yaratandan ötürü”!? Bir sürü laf! Ne kadar da insan hayatını önemsiyorlar değil mi! Hepsi yalan! Size yalan söylüyorlar. Bunlar eğer insanı hayvanı doğayı sevselerdi, dedikleri gibi “yaratılanı yaratandan ötürü sevselerdi” köpekleri öldürmek soykırıma uğratmak akıllarından bile geçemezdi. Tehlike saçan ve insanları öldüren magandalara göz açtırmazlar ve yasaya aykırı silah taşıyanları en ağır şekilde cezalandırırlardı. Çocuklarımıza tecavüz edenler bir daha gün yüzü göremezdi. Her yıl yüzlerce insanımız iş kazası denilen cinayetlere kurban gitmezdi! Ama hayır bu yaşamsal sorunlarımıza karşı hiçbir şey yapmıyorlar çünkü aslında sizi sevmiyorlar.

Bu katliam yasasını planlayan meclise getiren AKP’li vekiller ve elbette AKP’li C.Başkanı Erdoğan’dır. Ancak bunu söyleyerek sorumluluktan kurtulamayız. Siz de sorumlusunuz! Bu soykırımı adım adım izleyecek iseniz hiçbir tepki göstermeden öylece rahatça uyuyabilecek iseniz, vicdanlarınız sızlamayacaksa siz de sorumlusunuz! Bunu tarihe not düşelim. Neymiş kısırlaştırmak işe yaramamış! E yapmadılar ki çünkü!. Yalan söylüyorlar! Kısırlaştırmak nasıl işe yaramamış? Garip! Yani kısırlaştırılmış köpeklerin hala yavruladığını mı söylüyorlar bize?!

Bütün köpekleri nasıl mı toplasınlar? Öldürmek için nasıl toplayacaklar peki? Öldürmek için toplamak mümkün de kısırlaştırmak için neden mümkün değil? Sorunun işte böyle insani bir çözümü var ve bu öldürmekten daha zor değil, sadece insan olmanız yeterli… 

Bakın AFAD’ın ve TÜİK’in raporlarına göre trafik kazaları, silahlı şiddet, iş kazaları, boğulma ve aşırı sıcaklar yüzünden ölme ihtimalinize karşın bir köpeğin saldırısı sonucu hayatınızı kaybetme riskini paylaşayım sizinle. Bunu inceleyin lütfen! https://animalsaveturkey.org/sokakta-yasayan-kopekler-nedeniyle/

A S M Kopek Nedeniyle Olum Oranlari

Görselde de göreceğiniz üzere aşırı sıcaklar nedeniyle hayatınızı kaybetme riskiniz sokakta yaşayan bir köpeğin saldırısı sonucu hayatınızı kaybetme riskinden tam 10 kat daha fazla!! Trafik kazalarında, silahlı şiddet nedeniyle sokakta balkonda düğünde vurulma, boğularak ya da aşırı sıcaklardan ölme ihtimalinize bir bakın! 

Bu “yasa” denilen “uyutma” denilen soykırım ve cinayet planına el kaldırıp köpeklerin kedilerin katledilmesine TBMM de oy verecek olan vekiller tarihe köpeklerin kedilerin katili olarak soykırımcı olarak geçeceksiniz. İnsanlık sizi affetmeyecek! 

Ve son olarak tüm bunları görüp duyan izleyen ve destekleyenler siz de bu cinayetin bir faili olacaksınız!! Sessiz kalanlar hiçbir tepki vermeyenler, sizler de bu zulme ortak olacaksınız! 

Vicdanınız ile sağlıcakla kalın…

Bize yazın.
[email protected]
[email protected]