Bahçeli diyor ki "AK Parti içinde suyu bulandıranları da dikkate alarak, normalleşmeye engel görülüyorsak gereğini yaparız!” Belli ki Bahçeli oldukça öfkeli. Ferdi Tayfur’dan şarkılar, “sana hain diyorsam sebebi sensin”, dosya tutan bir el ve “Allah bana yeter” yazan yüzüklü bir el resmi. Ardından “ya benimsin ya toprağın” mesajı gelecek sanırım.

Sebebi belli. Sinan Ateş cinayetinde yaşananlar, Akp’nin Chp ile görüşmeleri ve yeni bir siyaset hazırlığı. Çünkü Akp giderek eriyor halk zor durumda ve çıkış çok zor. Adalet bitmiş ekonomi perişan gelecek karanlık. Bu yolun Bahçeli ile Mhp ile yürünemeyeceği artık çok belli. Akp ve Erdoğan bunun farkında ama nasıl bir ayrılık yaşanacak belli değil. Kavgalı mı olacak kavgasız mı?

Bahçeli çok dikkatli, bir taraftan “canım benim sen bir tanesin sensiz olmaz” diyor diğer taraftan parmak sallıyor tekme atıyor. İktidarın ortakları masa altından tekmeleşirken, halk bu zor hayatın hesabını sormaya hazırlanıyor. Bana göre Mhp’ye ayrılan sürenin sonuna gelindi. Bahçeli istediği kadar tekmelesin. Akp’nin ve Erdoğan’ın “Cumhur İttifakı” dediği şey bence artık Akp-Mhp ortaklığı değil. Ama asıl soru Chp ne yapacak? Umarım Özgür Özel ne yaptığını biliyordur! Çünkü belli ki ufukta yeni bir “Yeni Cumhur İttifakı” var.

TAHİR ELÇİ

Tahir Elçi davasında yargılanan polisler beraat ettirildi. Dönemin Başbakanı bile ‘Bu siyasi bir suikasttır’ dedi ama mahkeme tanık olarak çağırıp dinlemedi bile. Düşünün, dönemin Başbakanı “bu bir siyasi suikasttır” diyor ama mahkeme “bu ne demek” bile demedi. Mahkeme diyorum ya işte benimki de laf… Diyarbakır Barosu’nun başkanı güpegündüz kameralar önünde canlı yayında öldürüldü ve failleri bulunmadı öyle mi? Şimdi bu “siyasi suikast” değil de nedir? Koca Türk Devleti bu failleri bulamadı öyle mi?!

BU KONUŞAN DA KİM?

Sakaryalılara müjdeler olsun!! 17 Ağustos 1999'da yaşanan depremden tam 25 yıl sonra bir muhalefet partisi başkan adayı seçimleri kazandı ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkanı oldu. Muhalefetin Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "Depreme dirençli bir şehir oluşturmak zorundayız ve biz kentsel dönüşümü başaracağız" demiş. İşi kolay değil tabi.

Ben açıklamanın devamında “çok büyük bir enkaz devraldık” demesini de beklerdim. Öyle ya 25 yıldır bu şehri Akp Belediyeleri yönetti. Şimdi muhalefet partisinin belediye başkanı olarak ne dese az. 25 yıldır depremi umursamayan, deprem toplanma alanlarına bile inşaat yapan Akp’li Büyükşehir Belediyelerinin sorumsuzluğu sona erdi!! Artık Yusuf Alemdar var.

Ne! Yusuf Alemdar da mı Akp’nin Belediye Başkanı?

Nasıl yani! Gerçekten mi?

Açıklamalarını okuyunca kafam nasıl da karışmış görüyor musunuz!? Hayallah yaa…Yahu ne diye o zaman yıllar sonra muhalefet partisinden seçilmiş bir başkan gibi konuşuyorsun be arkadaş?! İyiyiz gayet sağlam binalarımız var yaparsa Akp yapar falan desene…Beynimizi yaktın resmen

Haa şimdi hatırladıııım sen Serdivan’da da Belediye Başkanlığı yapmıştııın!! Tabi yaa! Nasıl da unutmuşum bak. Serdivan’ın en büyük yeşil alanını halkın elinden alan, inşaat baronlarına pazarlayan, deprem bölgesinde 6-7 katlı binalar yapan adını da “Cadde 54” koyan sen değil miydin! Of bee... Bak nasıl içim sıkıldı şimdi! Ya yürü git be arkadaş ben de diyorum bu konuşan kim…