Şirketin malına zarar veriyor bunlar dediler, insanlara ters kelepçe yaptılar, gece yarısına kadar gözaltında tuttular, terörist bunlar dediler.

Halka ters kelepçe yapılırken halka silah gösterenler ise görmezden gelinmişti. Hatırlıyor musunuz? Belediye, emniyet, savcılık herkes şirketten yanaydı. Peki ne için! Şirket teleferik yapsın, ağaçları kessin tepeye bungalov yapsın zenginler gelsin sefa yapsın diye!

Sapanca Kırkpınar’da AKP’li Belediye mahallenin yeşil alanına çökmüş ve bir şirkete pazarlamıştı. İnsanların bir araya geldiği, cemiyetlerini yaptığı, çocukların oynadığı bahçe bir şirkete verildi. Ormanın tepesine çıkıldı ağaçlar katledildi ve bungalovlar yapıldı. Buna kamu menfaati dediler! Halkın ortak yeşil alanına çökmenin adına kamu menfaati dediler. Peki neydi bu işteki kamu menfaati? Zengin insanların keyfi için mahallelinin yeşil alanını çökmek midir? Ağaçları katledip bungalov yapmak mıdır? Neymiş turizmmiş! Nereye ne yapacağını bilmemek, ağaca ormana hayvanlara düşmanlık yapmak, zenginin konforunu düşünmek, işin ucunda para ve rant varsa halkın tepkisini hiçe saymak bunların fıtratında var!

Davanın Avukatlığını yaptım. Sakarya İdare Mahkemesi davayı reddetti. Oysa mahkeme heyetine dedim ki, bakın burada kamu menfaati yok halkın onayı yok zenginin konforu ve doğanın katledilmesi var gidin bakın görün Sapanca yeşili ile gölü ile doğası ile güzeldir. Kamu menfaati ise işte kamu menfaati budur izin vermeyin dedim. Ama Sakarya İdare Mahkemesi bunu yapamadı(!) İtiraz ettik Bursa Bölge İdare Mahkemesi açtığımız her iki davayı da kabul etti ve teleferik için AKP’li belediyenin yaptığı imar planlarını iptal etti. Şimdi haberlerde görüyorum ruhsatsız diye mühürlenmiş. Aslında Bursa Bölge İdare mahkemesi imar planlarını iptal ettiği gün mühürlenmeliydi. Ruhsat vermemek için onlarca yasal neden var. Şimdi Belediye AKP’den CHP’ye geçince sevgili Başkan Arda Şahin gereğini yapmış. Kutluyorum. Şimdi de halkın mahallesine zarar verenler düşünsün biraz!

Demek ki neymiş bir Belediye Başkanı isterse halkın tepkisini dikkate alabilirmiş, şirketin rantını değil halkının menfaatini koruyabilirmiş, hukuksuzluğa geçit vermeyebilirmiş. Sayın Başkan Arda Şahin buradan geri adım atmamalıdır. Orada teleferiğe izin verilememesinin onlarca yasal nedeni var. Yeter ki geri adım atmasın. Halkın mahallenin menfaati adına teleferiğe karşı çıkanları terörist ilan etmeye kalktı bazı alçaklar! Ders olsun!

KÖPEKLERİN DE BİR CANI VAR!

Başıboş köpekleri topluca öldürmeyi düşünüyorlar. Ama bu cinayeti planlayanlar “öldürme” demiyorlar. Vicdansız oldukları anlaşılmasın diye “uyutma” diyorlar!! “Merhamet koşulları içinde, acısız, iğne kullanılan bir yöntem olacakmış.”

Düşündükleri çareye bakar mısınız! Sokak ortasında tüfekle vurmayacaklar tabii ki. O zaman ne kadar acımasız oldukları ve hayvanların da bir canı olduğu anlaşılır. Neden köpekleri öldürmek istiyorlar? Çünkü sokakta bazı köpekler insanlara saldırıyormuş, tehlike saçıyormuşlar, her taraf köpek olmuş.

Peki çözümünüz gerçekten öldürmek mi? Sokakta başı boş gezen tehlike saçan insanları neden aynı merhametli yöntemlerinizle öldüremiyorsunuz peki? Onlar da başı boş geziyor, trafikte, sokak ortasında insanlara saldırıyor. Bu serserilerin yaşam hakkı olsun ama köpekler yaşamasın öyle mi!

Katledecekseniz gidin kadınlara saldıranları çocuklara tecavüz edenleri katledin. Çünkü bu alçakların çaresi yok. Oysa köpekler öyle mi. Karnını doyur suyunu ver ohh, senin en sadık en güzel dostun olsun. Çok mu ürediler kısırlaştır kardeşim, sal sokağa sonra bir süre sonra azaldığını göreceksin. Bu kadar basit ve insani bir çaresi var bu işin. Zehirli iğne ile öldürmeyi merhametli bir yöntem diye anlatanlar dilerim can veremesinler! Sürünerek ölsünler! İnsanın en eski ve sadık dostudur köpek. Ama aç kalırlarsa her kaldırımda tekmelenirse dövülürse vurulursa ne olmasını bekliyorsunuz! Bana söyleyin hadi 3 gün aç kalsanız ne yaparsınız? Bırakın 3 günü, oruç tutarken insanlar bir gün dahi dayanamıyor ve akşama doğru birbirini boğazlayacak hale geliyor! E normal. Kan şekerin düşüyor, tahammülün düşüyor bir sürü şeyin düşüyor. Hepsi normal. Ama düşünün köpek de açlığa dayanamıyor, susuz kalınca gözleri dönüyor, tekme atıldıkça saldırganlaşıyor. O yüzden bunları düşünün ve başı boş köpekleri iğne ile öldürelim diyenleri lanetleyin. Böyle düşünenler gidip kendini öldürsün!! Köpeklerin çaresi var. Kısırlaştır karnını doyur sunuyu ver hepsi bu. Peki insan öyle mi? Ah insan ahh. Senden ala tehlikeli saldırgan acımasız bir canlı var mı acaba dünyada!

Köpekleri öldürmeyi planlayanlar yatacak yeri olmayan vicdansızlardır! Düpedüz katildir! Bir insan böyle bir soykırımı, cinayeti aklından bile geçirmemeli. Çünkü vicdanlı bir insan elindeki kan ile çocuklarına sevdiklerine sarılamaz.

Vicdanınız ile sağlıcakla kalın…

Bize yazın.

[email protected]

[email protected]