Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Hizbullah ile bağı olmadığını öne sürerek, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) hakkında açıklama yapmaya çağırdığı eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, “HÜDA PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır” dedi.

CHP kurultay sürecini başlatma kararı aldı CHP kurultay sürecini başlatma kararı aldı

Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı’na katılan HÜDA PAR hakkında yaptığı açıklamada, “Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir” demiş, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’a da şu sözlerde seslenmişti:

‘AÇIKLAMA YAPMASI BOYNUNUN BORCU’

“Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla ‘Emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir’ görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur.”

Bahçeli’nin çağrısının ardından, Sözcü TV yayınına bağlanarak “HÜDA PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır” diyen Tantan, şunları dile getirdi:

‘PARLAMENTOYA GİRME KAYGISIYLA SÖYLÜYOR’

“İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri. Bunları nasıl söyleyebiliyor anlamak mümkün değil. HÜDA PAR’ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum.”