Ceylan Ertem’den sokak hayvanlarının uyutulmasına tepki Ceylan Ertem’den sokak hayvanlarının uyutulmasına tepki

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde dün saat 18.11 'de meydana gelen 5.6 büyüklüğünde depremin ardından artçılar sürüyor. 4 ve 4.4 büyüklüğündeki artçı depremler sonrasında böldege yurttaşlar geceyi sokakta geçirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD), Tokat'ın Sulusaray ilçesinde, 3.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 4.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti. Saat 21.43'te gerçekleşen depremden 50 dakika sonra Sulusaray'da 4.4'lük bir deprem daha meydana geldi

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, dün gece meydana gelen depremler nedeniyle Sulusaray ilçesinde incelemelerde bulundukları sırada 5.6 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini belirterek, “Zaten geçmiş olsun ziyaretleri nedeniyle bölgedeydik. İçişleri Bakanlığımızın talimatlarıyla civardaki illerden ekipler sevk edildi. Şu anda jandarma bölgede saha taramalarını sürdürüyor. En önemlisi can kaybı olmaması, onun dışındaki tüm olumsuzluklar devletimiz tarafından yerine getirilir. Genelde ahşap ve kerpiç binalarda yıkıntı var. Vatandaşlar kesinlikle hasarlı binalara girmesin” uyarısını yaptı.

Bu uyarının ardından yurttaşlar geceyi sokakta geçirdi. Tokat Belediyesi görevlileri evlerine giremeyen yurttaşlara sıcak yemek ikramında bulundu.

Editör: Tuncer Kalaycı