Yeşil Sol Parti: 'Buradayız, Birlikte Değiştireceğiz' Yeşil Sol Parti: 'Buradayız, Birlikte Değiştireceğiz'

Suriye sınırından konuşan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu necip milletin alnına ırkçılık gibi kara bir leke sürmeden Suriyeli kardeşlerimizi en geç iki yıl içinde kendi anavatanlarına göndereceğiz. Aynı zamanda Türkiye'yi Akdeniz'in en güçlü lider ülkesi haline getireceğiz" dedi.

"İran sınırını aşıp Türkiye'ye gelen Afganlıları da geldikleri İran'a geri iade edeceğiz. Bunu Suriye'nin de İran'ın da Afganistan'ın da bilmesini isteriz" diyen Kılıçdaroğlu, "Hiçbir ülkeye, yabancıya karşı önyargımız yok ama kendi ülkemizde özgürce yaşamak istiyoruz, ülkemizin demokratik yapısının değişmesini istemiyoruz" diye sözlerine devam etti.

"Hiç kimsenin elini kolunu sallayarak Türkiye'ye giremeyeceğini" söyleyen Kılıçdaroğlu, "Egemenlik sınırlarımızın belirlendiği alandır Hudut. O çizgilerin içinde kalan bizim egemenlik sınırlarımızdır. Bunu korumak da bizim namus borcumuzdur. Dolayısıyla, yol geçen hanına dönen sınır kapılarımızı kesinlikle cumhurbaşkanlığımızda, tam tersini yapacağız, her sınır kapısı bizim namusumuz olacak" ifadelerini kullandı.