Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından TFSF’nin yirminci kuruluş yılı kutlamaları çerçevesinde, Haziran ayında İspanya’nın Astruias kentinde yapılacak olan 8. FIAP Photo Meeting’de, Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) üyesi Şule Çakar’ın fotoğrafı da sergilenecek 30 eser arasına girdi.

İspanya Fotoğraf Federasyonu’nun TFSF’nin 20.yılına bir jesti olarak organize edilen ve uluslararası geniş bir fotoğrafçı katılımının beklendiği bu etkinlikte TFSF’ye üye dernek üyelerinin çektiği 30 başarılı fotoğraftan biri olan eser SAGÜSAD üyeleri arasında gurur ve sevinçle karşılandı. 

SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Selahattin Demirtaş ve Yiğit Bener’den roman: Arafta Düet Selahattin Demirtaş ve Yiğit Bener’den roman: Arafta Düet

“Üyemiz Şule Çakar’ın bu önemli sergide derneğimizi temsil etmesinden dolayı mutluluk ve onur duyuyoruz. Fotoğraf Sanatında Uluslararası arenada şehrimiz ve derneğimizin olması ayrı bir gurur kaynağıdır. Şule Çakar ‘ın Karasu Limanında çekmiş olduğu fotoğraf haziran ayında geniş bir katılımın sağlanacağı sergide izleyicilerin beğenisine sunulacaktır. Yurtiçi ve yurtdışında sanat faaliyetlerinde şehrimizin öncü derneği olarak çalışmalarımıza hız katarak devam edeceğiz. Arkadaşımız Şule Çakar’ı kutlar , başarılarının devamını dileriz.”

Editör: Tuncer Kalaycı