MÜSİAD'tan arazi savunması: Hayatın akışına uygun MÜSİAD'tan arazi savunması: Hayatın akışına uygun

Serdivan Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Toplu iş sözleşmesi görüşmesine; Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, sendika temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı.

Belediye çalışanlarının sosyal hak ve ücretlerinin en yüksek seviyede olmasına özen gösterdiğini vurgulayan Alemdar, "Biz daha önce çalışanlarımızı enflasyon karşında ezdirmeyeceğimizi söylemiştik. Bu kapsamda sözümüzün de arkasında durduk ve kıymetli çalışma arkadaşlarımıza enflasyonun üzerinde bir refah payı vermiş olduk. Herkese hayırlı olsun, güle güle harcasınlar" dedi.

Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir ise bölgede eşi benzeri olmayan bir toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını vurgulayarak: "Serdivan Belediyesi Personel Anonim Şirketi (SERBEL) kadrosunda yer alan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi ile çalışan arkadaşlarımızın taban maaşı 14bin lira oldu. Yıllık yüzde 167 artışın olduğu bu sözleşmenin çalışanlara hayırlı olmasını diliyor, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Editör: Tuncer Kalaycı